Zyskaj 10% dodatkowego rabatu! 1. Zapisz się na nasz newsletter i otrzymasz kod rabatowy. Zniżki sumują się! Kliknij po szczegóły.
Surowy Miód Spadziowy Pieniński (Iglasty Jodłowy) 1000g przewodność 1,35 (przedkładany na zimno)
towar niedostępny

Opis
Od 30 lat pan Wiesław Grywalski prowadzi pasiekę u podnóża szczytu Trzy Korony w Pieninach. Tutaj na przełomie wiosny i lata może spadziować jeszcze klon jawor (jak w przypadku tego miodu). Trochę mniszka zakwitnie, ale zaraz owce go zeżrą, więc nektaru dla pszczół jest tyle, co kot napłakał. To typowo jodłowy pożytek. (Na tyle, ile to w naturze możliwe).
Aczkolwiek nietypowa jest gleba, na której rosną jodły. Wysokowapienna. Jodła żywi się taką wodą, sokami jodeł żywią się owady, wydzieliny owadów zbierają pszczoły i w rezultacie mamy wyjątkowy miód ze spadzi jodłowej. Jeśli lubisz spadziowe, musisz spróbować. Nawet jeśli nie lubisz, powinieneś spróbować, zwłaszcza te pierwsze, delikatniejsze partie. Ten miód jest klasą sam w sobie. Dlatego dla podkreślenia tego faktu nazywamy go Spadziowym Pienińskim.
Czy w takiej okolicy może wyjść słaby miód? No nie może, jeśli pszczelarz uczciwy. A pan Wiesław jest z pokolenia, które "pamięta", że dawniej pszczelarz zeznając przed sądem nie musiał przysięgać. Bo wiadomo, że jak pszczelarz, to prawdomówny i uczciwy!
Generalnie do zimy pan Wiesław miodu już nie ma. Zazwyczaj. Wykupią u niego lekarze ze Słowacji (pasieka jest 300 metrów od granicy). Hanysy, które jak widzą miód bez pianki w wiaderku, to mówią, że pewnie podrabiany (dlatego jeśli akurat w zakupionym przez Ciebie słoiku dostrzeżesz trochę pianki, to potraktuj to jak Hanys: jako dowód naturalności miodu). No i sąsiedzi z bliższych i dalszych okolic.
Ale tak się szczęśliwie złożyło, że zbiór miodu spadziowego w 2022 roku w pasiece pana Wiesława był największy, odkąd zajmuje się on pszczołami. Tylko dlatego możemy ten miód Państwu zaoferować. I dlatego w tak atrakcyjnych cenach (przynajmniej na razie, póki mamy spory zapas). Partie z maja i z czerwca mają jeszcze nie tak imponującą przewodność (za to jaki smak!), ale już lipcowe to poziom w zasadzie miodu jodłowego z Podkarpacia (1,3 do 1,4 mS/cm).
Pecowie na Podkarpaciu zebrali dużo mniej spadziowego. Nawet nie troszczyliśmy się o specjalne etykiety. (Nie mają własnych, ponieważ ledwie kilka miesięcy wcześniej przejęli pasiekę po zmarłym nestorze rodu). Taki miód kupuje się dla jakości, a czasem wręcz jako lekarstwo (my zaś chlubimy się przede wszystkim jakością produktów, które są u nas do kupienia, a nie tym, jak one wyglądają).
Tutaj jednak postąpiliśmy inaczej. Ten miód jest równie doskonały, ale jest go więcej i będzie zapewne dłużej w sprzedaży. Zatem nie jeden raz zostanie zakupiony na prezent. Postaraliśmy się, aby wyglądał tak dobrze, jak dobry jest i jak dobrze smakuje:
- Oryginalny beczułkowaty słoik (przypominający baryłkę).
- Elegancka (żeby nie powiedzieć "prestiżowa" zakrętka).
- Specjalnie zaprojektowana etykieta (nawiązująca do pochodzenia miodu - spod szczytu Trzy Korony),
- wydrukowana na papierze ekologicznym.
- I dowodząca staranności w konfekcjonowaniu niemal ręczna (wydrukowana na drukarce termicznej) dodatkowa etykieta z oznaczeniem partii produktu. (Wszystko widać na załączonych zdjęciach).
Ponieważ Spadziowy Pieniński w 2022 roku był zbierany już od maja, kolejne partie różnią się między sobą. Zarówno jeśli idzie o smak, jak i przewodność (zawartość soli mineralnych).
- Majowa (od p1 do p06) - o przewodności na granicy między spadziowym liściastym, a iglastym. Spadź z jodły i klonu jawora (najprawdopodobniej również nektar z kwiatów tego drugiego drzewa). Zapach wg mnie trochę smrodkowaty ;-) ale większość degustatorów nie podziela mojej antypatii do tego antyaromatu. Natomiast smak wyśmienity, niepowtarzalny. (W sklepie stacjonarnym kilkanaście osób już zdążyło spróbować i jak na razie nie zdarzyła się taka, której by nie smakował. A byli wśród nich klienci sceptycznie nastawieni do miodów spadziowych). - przejdź tutaj, aby go kupić.
- Czerwcowa (od p07 do p13) - o przewodności standardowej dla miodów iglastych 1,0 mS/cm. Ma w sobie trochę z powyższej partii i trochę z poniższej. Nadal "bezpieczny" dla każdego miód (tzn. również dla tych, którzy nie lubią spadziowego). - przejdź tutaj, aby go kupić.
- Lipcowa (od p14 do p20) - o przewodności między 1,3 a 1,4 mS/cm, czyli spadź jodłowa "pełną gębą". Dla smakoszy, koneserów, szukających miodów bardziej wytrawnych, o najwyższych właściwościach leczniczych. - kupisz go właśnie tu.
Wszystkie spadziowe Pienińskie są z pierwszego rozlania - nie tylko nieprzegrzewane, ale w ogóle nie podgrzewane. Niektóre partie skrystalizowane, niektóre jeszcze nie. Zwłaszcza majowy długo stoi płynny.
Uwaga! W związku z tym, co napisałem powyżej, miód spadziowy z Pienin, zwłaszcza z tej miejscówki (bo kilka kilometrów dalej może być już inna gleba), jest klasą sam w sobie. Tego powinno się spróbować samemu. Nie ważne, czy znasz inne spadziowe lub czy je lubisz. Ten polubisz.
Dla największych fanów przygotowaliśmy jedenaście sześciopaków w super cenie - szczegóły tutaj!


Metryczka
Słoiki (dokładna waga netto jest w nazwie produktu): | Duże (900g-1250g) |
Kraj pochodzenia: | Polska |
Skład: | 100% miód pszczeli naturalny |
Surowy, raw, nieprzegrzewany? | Tylko takie sprzedajemy! |
Pokarm pszczół: | spadź |
Rocznik | 2022 |
Pora roku | letni |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
