Miód Faceliowy Polski
Podkategorie i filtry
Filtry
w kategorii: Miód Faceliowy Polski
Wybrane Filtry
Cena
Marka
Słoiki (dokładna waga netto jest w nazwie produktu):
Kraj pochodzenia:
Pokarm pszczół:
Rocznik
Pora roku
Dostępność
Promocja
Facelia gra z nami w głuchy telefon. Na początku jest ona, piękna błękitna pani letnich pól. Miododajna jak mało który kwiatek: prawie jedna trzecia tony miodu z jednego hektara! Pszczelarze lubią to :-)
Dlatego potem zostaje nazwana "królową roślin miododajnych" (w tym nie ma jeszcze nic dziwnego). Ale potem (i tu już fala prawdy ulega załamaniu…) ktoś wyobraża sobie, pisze, a ktoś następny dalej powtarza, że miód faceliowy to miód… królewski. Czy to nie jest trochę jak gra w głuchy telefon?
Owszem, również my miód z nektaru faceli błękitnej gorąco polecamy (o czym poniżej). Nie przesadzajmy jednak, nazywając go królewskim (bo obrazi się na nas prawdziwy król, pan spadziowy iglasty).
Facelia mogłaby powiedzieć do lipy i nawłoci "mów mi siostro", ponieważ miód z jej nektaru wspomaga Twój organizm z walce z przeziębieniem oraz infekcjami górnych dróg oddechowych równie skutecznie, co miód lipowy i jest jasny, delikatny i niezbyt słodki (jak na miód), czasem nawet orzeźwiający w smaku, w czym przypomina nawłociowy.
Chociaż… facelia to taka kokietka, delikatnie przyjemnie pachnąca - niemal wszyscy dobrze czują się w jej towarzystwie - a nawłoć to raczej wiejska praktyczna dziewucha urobiona po łokcie (miód z nawłoci nie należy do ładnie pachnących, za to ma największe właściwości antybiotyczne).
Oczywiście jak to w przypadku miodów rzemieślniczych, w jednym słoiku może być trochę coś innego, niż w drugim. Proszę spojrzeć dla przykładu na zdjęcia tego miodu z Wielkopolski.
Kolejna sprawa: facelia, jak każda piękność jest tajemnicza i bywa nieco kapryśna. Niby tradycyjnie ma jasną słomkową barwę (jako patoka, tj. miód płynny), ale zdarza się, że miód faceliowy wychodzi ponad normę ciemniejszy. I to nie tylko na Lubelszczyźnie, gdzie pola facelii bywają otoczone lasami częściej, niż na bardziej rolniczych terenach np. Wielkopolski (zatem pszczoły od czasu do czasu "zdarzają" facelię z leśnymi roślinami). Podobno - tak niesie wieść wśród pszczelarzy, którzy starali się uchylić faceliowego rąbka tajemnicy - wpływ na kolor tego miodu odmianowego może mieć… jakość gleby.
Miód faceliowy - ze względu na swoją smakową i zapachową "naturalność" jest lubiany przez dzieci oraz stanowi wspaniały dodatek do sosów, marynat i dressingów. "To zupełnie jak ja, siostrzyczko!" - powiedział miód akacjowy. Tych dwoje ma jednak jeszcze więcej wspólnego. Faceliowy jest również doskonały na problemy żołądkowe. W historii naszego sklepu było kilka osób, które opowiadały nam o tym, jak to miód faceliowy pomógł im uporać się z dolegliwościami układu pokarmowego.
Poznaj "naszą" kolekcję miodów faceliowych od najlepszych pszczelarzy. Czeka na Ciebie kilka propozycji pochodzących z pasiek z różnych zakątków Polski — więcej informacji znajdziesz w opisie konkretnych produktów.
W razie pytań zachęcamy do kontaktu z nami — z chęcią udzielimy Ci dodatkowych informacji na temat produktu, dostępności oraz realizacji zamówień. Do usłyszenia i/lub do zobaczenia!
dostawa od 5,90 zł