Menu
Szukaj
Koszyk
Kurpiel B. i A.

Surowy Miód dla cukrzyków Akacjowy (2024 rocznik) 1100g

Miód z okolic Zielonej Góry, z nektaru akacji rosnących nad Odrą.

Przejdź do pełnego opisu
62,10 zł
Cena regularna: 69,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 69,00 zł
szt.
Dostępność:
duża ilość
Zapytaj o produkt
Czas wysyłki: 24 godziny

Opis

Miód akacjowy należy do tych, które najczęściej "poleca" się diabetykom. "Poleca" nie w tym sensie, że może stanowić zamiennik cukru o niskim indeksie glikemicznym. (IG miodu średnio jest niewiele mniejsze, niż czystej sacharozy - między 60 a 70).  "Poleca się" na tej zasadzie, że jeśli diabetyk chciałby od czasu do czasu zjeść trochę miodu, to najlepiej takiego, który zawiera najwięcej fruktozy.

Zwykle najbardziej akacjowym (a więc zawierającym najwięcej fruktozy) będzie u nas ten spod Zielonej Góry, z nad Odry (z pasieki Kurpielów). Widać to na pierwszy rzut oka po kolorze i stopniu przezroczystości. W uproszczeniu można powiedzieć, że im jaśniejszy, im bardziej przezroczysty miód akacjowy, tym bardziej jest on akacjowy.

Aktualnie (w 2024 r.) równie mocnym akacjowym miodem, a może nawet ciut mocniejszym jest ten z Lubelszczyzny, z Nadbużańskiej Pasieki Wędrownej.

Polecamy również ten z Mazowieckiego Parku Krajobrazowego

Jeśli więc z jakiegokolwiek powodu zależy Ci na miodzie, w którym fruktozy jest zdecydowanie więcej, niż glukozy, to polecamy w pierwszej kolejności właśnie te trzy powyższe akacjowe.

Jeśli jesteś diabetykiem, skonsultuj stosowanie miodu ze swoim lekarzem.

Przy okazji, chociaż surowy miód ma wysoki indeks glikemiczny, to czy wiesz, że są doniesienia, iż może on pomagać w stabilizacji cukru we krwi?

"Na podstawie zaprezentowanych wyników badań można stwier­dzić, że przyjmowanie miodu przez osoby chore na cukrzycę, nawet w dużych dawkach (na osobę o masie 70 kg dawka miodu wynosiła od 70 do 175 g dziennie), prowadzi do obniżenia poziomu glukozy we krwi, wyrównuje przebieg choroby, a także zmniejsza masę ciała.

A za­tem, choć stwierdzenie to może wydawać się kontrowersyjne, miód pomaga w ustabilizowaniu procesu chorobowego i jest produktem korzystnym dla osób chorych na cukrzycę.

Na ile stwierdzenie to jest prawdziwe, powinny odpowiedzieć dalsze badania kliniczne, z wytypowaniem odpowiedniej odmiany miodu (wydaje się, że dobre efekty powinno przynieść używanie miodu o wy­sokiej zawartości fruktozy), a także określenie, jakie typy cukrzycy są na tego rodzaju suplementację diety podatne." - pisali w magazynie "Pszczelarstwo" Prof. dr hab. BOGDAN KĘDZIA i mgr farm. Barbara E. Hołderna-Kędzia (pracownicy naukowi, członkowie Pszczelarskiego Towarzystwa Naukowego; zajmują się m.in. właściwościami farmakologicznymi, mikrobiologicznymi i leczniczymi produktów pszczelarskich i opublikowali kilkadziesiąt prac naukowych i cztery monografie).

Metryczka miodu

Słoiki (dokładna waga netto jest w nazwie produktu): Duże (900g-1250g)
Kraj pochodzenia: Polska
Skład: 100% miód pszczeli naturalny
Surowy, raw, nieprzegrzewany? Tylko takie sprzedajemy!
Pokarm pszczół: nektar kwiatów
Rocznik 2024
Pora roku wiosenny

Opinie

0.00
Liczba ocen: 0
Oceń i opisz

Zyskaj 10% dodatkowego rabatu!

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymasz kod rabatowy. Zniżki sumują się! Kliknij po szczegóły.