


Miód dostarczają nam zaufane polskie pasieki.
Zyskaj 10% dodatkowego rabatu! 1. Zapisz się na nasz newsletter i otrzymasz kod rabatowy. Zniżki sumują się! Kliknij po szczegóły.
Ziołomiody
Najważniejsze na początek - ziołomiód NIE JEST miodem. Nazwa jest troszkę myląca. Ziołomiód powstaje z ekstraktu z danego zioła (np. soku z pokrzywy). Przygotowany syrop z ziołami podaje się pszczołom, a one przerabiają go (poprzez dodawanie enzymów) na ZIOŁOMIÓD. Są to naturalne zakonserwowane zioła.
Ziołomiód Pokrzywowy ze skrzypem 1100g

Ostatnie 6 dużych słoików w tym roku.
Dostępność: zbiór wyprzedany
Skład ziołomiodów
Ziołomiody mają właściwości lecznicze danego zioła i dodatkowo właściwości naturalnego miodu (poprzez działające enzymy, które dodały pszczoły). Zawierają biopierwiastki i witaminy, które mogą bardzo wzmocnić nasz organizm.
Podstawowy skład miodów i ziołomiodów jest identyczny (zawartość wody, kwasów organicznych, enzymów). Ziołomiody odróżniają się od miodów jedną grupą składników, a mianowicie biopierwiastkami. Zawartość makro- i mikroelementów jest wielokrotnie wyższa niż w miodzie.
Zawartość biopierwiastków (mg/kg) kolejno w zimomiodach i miodach naturalnych:
Makroelementy:
Wapń i magnez: 111,3 - 9,6
Mikroelementy:
Miedź, cynk, żelazo, mangan i nikiel: 11,6 - 1,2
(Na podstawie: Borgis – Postępy Fitoterapii 4/2010, s. 229-235, Bogdan Kędzia, Zygmunt Kostrzewski, Znaczenie ziołomiodów w lecznictwie)
Jak widać powyżej, zawartości biopierwiastków w ziołomiodach są aż 10-krotnie wyższe niż w miodzie naturalnym. Poza tym w ziołomiodach zawarte są także substancje biologicznie aktywne pochodzenia roślinnego, których w miodzie nie ma. Dzięki temu ziołomiody wykazują dużo większą aktywność antybiotyczną. Hamują one rozwój drobnoustrojów w mniejszych stężeniach w porównaniu do miodu, dzięki czemu lepiej radzą sobie w przypadku chorób górnych dróg oddechowych i przy chorobach dermatologicznych.

Zapisz się! Zyskasz 10% rabatu. Od czasu do czasu poinformujemy Cię o nowościach i promocjach.

Pasieka





